Zgrany zespół jest bardzo ważnym elementem w dobrze działającym biznesie. Dzięki niemu praca wykonywana jest efektywniej, a pracownicy lubią wracać do miejsca pracy. Związek emocjonalny zatrudnionych z firmą pozwoli zbudować długoterminowe relacje, które są niezwykle istotne w czasach kiedy mówi się o rynku pracownika. Integracje odgrywają ważną rolę w kształtowaniu teamu. Warto wiedzieć jak się do tego zabrać. Sprawdź. 

Rekruterzy potwierdzają, że obecnie dość trudno znaleźć pracownika, który będzie chciał na dłużej związać się z daną firmą i rozwijać się w niej. Powodów jest kilka m.in. wielość ciekawych ofert pracy, ale także nieraz postawa pracodawców, którzy przestają dbać o swój zespół. Zaniedbują kwestie szkoleń, rozwoju każdego z pracowników, a także integracji. Warto pamiętać o tym, aby zadbać o tych, którzy angażują się w życie firmy i chcą się w niej zostać na dłużej.

Kiedy najlepiej zorganizować imprezę firmową?

Impreza firmowa to moment, na zabawę, żarty i luźną atmosferę. Warto odpuścić sobie tematy związane z pracą, a skupić się na prywatnej stronie relacji. Integracja pracowników może przynieść wiele korzyści zarówno biznesowych, jak i prywatnych, dlatego warto ją uwzględnić w kalendarzu eventów firmowych. Idealnymi okazjami do tego są takie momenty jak okres świąteczny, ale także lato. Ciepłe dni są okazją do zorganizowania wyjazdu integracyjnego lub zorganizowania wyjścia  w plener. W przyjaznym miejscu nie ma możliwości, aby zabawa się nie udała. Na zorganizowanie integracji warto zdecydować się w momencie, gdy firma mocno się rozwija i zatrudniła kilka nowych osób. To pozwoli „nowym”  łatwiej wdrożyć się w zespół, a „starym” pracownikom poznać ich i nawiązać bliższe relacje.

Czy integracja powinna mieć swój plan?

Mówi się, że najlepsze imprezy to te spontaniczne, jednak warto przygotować gry i zabawy integracyjne, które pozwolą poznać się pracownikom, a być może odwołać się do wspomnień z poprzednich wspólnych wyjść. Dobrze sprawdzają się zadania, w których należy  pracować w grupie. Dobrze jest wymieszać pracowników, aby nie bawili się w  swoich standardowych, znanych z  biura zestawieniach osobowych, ale aby było to, coś odświeżającego i miłego.  Nie warto tworzyć całego scenariusza imprezy, jednak możesz zaplanować, kiedy zostanie podany posiłek, kiedy będzie czas na zadania integracyjne. Zapisz najważniejsze punkty imprezy, a reszta zabawy ułoży się sama. Daj pracownikom trochę luzy i postaw po prostu na miłą i przyjazną atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *