Należy wymieniać daną walutę wtedy, gdy jest ona tania. No właśnie, ale jak to sprawdzić? Skąd wiadomo, że jutro nie będzie jeszcze tańsza? Przecież prognozy bankowców nie zawsze się sprawdzają. Co więcej, duże znaczenie ma również miejsce, w którym wymiany waluty dokonujemy.

W tym celu możemy udać się do banku, bo to podobno najbardziej bezpieczna forma realizacji tego rodzaju operacji. Możemy również skorzystać z usług kantorów stacjonarnych. Ci, którzy nie chcą tracić czasu na wizyty w placówkach, mogą wymienić walutę przez Internet – na przykład zakładając konto walutowe i dokonując przelewu w danej walucie na swój drugi rachunek. Do dyspozycji jest również instytucja płatnicza UroFX, która działa w sieci.

Musimy mieć na uwadze, że banki pobierają wysokie prowizje za realizację takiej operacji. Do tego kurs walut nie zawsze jest tam dla nas korzystny. To ważne, jeśli walutę wymieniamy często albo o dużej wartości. Różnice mogą sięgać kilkuset złotych.

Na pewno zaoszczędzimy, wybierając dobry kantor. W tych stacjonarnych możemy negocjować kurs, jeśli wymiana dotyczy dużej kwoty. W tych online kurs jest on już z reguły niższy. Ta sama zasada dotyczy instytucji płatniczych. Przykładem może być UroFX, który oferuje tanie przelewy międzynarodowe. To gwarancja niskiego kursu i przelewów online o dowolnej porze dnia i nocy, w dowolnym miejscu na świecie. UroFX gwarantuje dodatkowo wsparcie konsultantów, którzy pomagają zrealizować cały proces dostarczenia pieniędzy do odbiorcy. Dzięki temu klienci mogą liczyć na pełne bezpieczeństwo jak w banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *