Wylicza się, iż z programu 500+ skorzysta nawet 2, 8 miliona osób. Do tej pory już połowa z nich złożyła w tym celu odpowiednie wnioski, ruszyły też pierwsze wypłaty środków.Co ważne, składanie wniosków jest banalnie proste, można to zrobić w sieci, za pośrednictwem między innymi banków. Przedstawiciele tychże instytucji finansowych potwierdzili, że właśnie z banków skorzystało w tym celu aż 76% uprawnionych do otrzymania 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko bądź na dziecko pierwsze, o ile spełnia się warunki dochodowe (na każdego członka rodziny nie może przypadać więcej niż 800 złotych dochodu w skali miesiąca).

Samo wypełnienie wniosku o 500+ trwa średnio 15 minut i za pośrednictwem banku można to zrobić całkowicie bezpłatnie. Dzisiaj można to robić już w 17 różnych instytucjach bankowych (to między innymi Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, Alior Bank czy Bank Pocztowy) natomiast już niebawem do tej grupy ma dołączyć jeszcze 9 innych banków (w tym Deutsche Bank, Plus Bank, Citi Handlowy i Getin Bank).

Ciekawostką jest fakt, iż wnioski o przyznanie środków z programu 500+ można składać do końca czerwca natomiast świadczenie pieniężne zostanie wypłacone wraz ze zwrotem, naliczanym od kwietnia 2016 roku, bez względu na termin złożenia takowego wniosku.

Przypomnijmy jeszcze, że banki to nie jedyne instytucje, w których można owe wnioski składać. Można to również zrobić w wersji papierowej: w gminie przynależnej miejscu zamieszkania, na Poczcie Polskiej czy na wskazanych ku temu portalach (w tym PUE ZUS).

Pamiętajmy przy tym, że instytucje, które takowe wnioski przyjmują bądź odbywa się to za ich pośrednictwem nie weryfikują zapisanych w nich danych. Dokonuje tego jedynie gmina, bo to tam dostarczany jest każdy wniosek. Z całą pewnością jednak, składanie wniosku drogą elektroniczną jest najbardziej popularne a wpływ na to ma wygoda – wniosek za pośrednictwem swojego banku wypełnimy i wyślemy o każdej porze dnia czy nocy, bez potrzeby wychodzenia z domu a resztą zajmie się już bank.

2 komentarze

  1. Kasia

    Sam program 500+ jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jakie wiążą banki, ludzi oraz rząd. Jednak banki jak wspomniał autor nie są jedyną instytucją, która wypłaca środki w ramach programu rządowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *