Dla mało znanych artystów muzycznych Spotify i inne platformy streamingowe są najlepszym metodą wypromowania swojej twórczości. W tym artykule przedstawimy, jak w prosty sposób sprawić, że rozpoznawalność twojej muzyki wzrośnie. 

Dostań się na popularne playlisty

Najlepszym sposobem na rozpowszechnienie swojej muzyki, a tym samym zarobienie na niej, jest dostanie się na popularne playlisty. Jak znaleźć się na playlistach Spotify? Nie jest to bardzo łatwa droga, jeśli nie stoją za tobą potężne wytwórnie muzyczne. Jest to możliwe, ale musisz trzymać się paru wytycznych:

Istnieją trzy rodzaje playlist na Spotify: niezależne (często tworzone przez indywidualnych użytkowników), tworzone przez duże wydawnictwa oraz takie, stworzone przez algorytm Spotify. Najczęściej słuchanymi playlistami są te drugiego i trzeciego rodzaju. Jednak, aby się na nie dostać, trzeba zacząć od playlist niezależnych.

Jak dostać się na niezależną playlistę?

Skontaktuj się bezpośrednio z właścicielem lub kuratorem playlisty! Warto jest poświęcić na to trochę czasu i wyszukać najbardziej odpowiednie pod względem muzycznym playlisty. Jednak, podczas kontaktu z właścicielem, najlepiej jest podesłać mu stronę twojego zespołu, albo chociażby kanał na YouTube. Dlatego przed takim kontaktem pamiętaj, aby zadbać o całą otoczkę – zadbaj, aby zespół był obecny w sieci.

Prowadzenie kont na social mediach to już podstawa. Jeśli nie jesteś w stanie założyć swojej strony internetowej, to zadbaj o nie szczególnie. Kuratorzy większych playlist często sprawdzają dokładnie profile artystów, których chcą dodać. Dodatkowo właściciele dużych playlist często zwracają uwagę na to, czy artysta ma jakichkolwiek obserwatorów, a dzięki udostępnianiu informacji o swoim koncie na Spotify w social mediach, na pewno zdobędziesz paru początkowych fanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *