Każdy pracodawca marzy o godnym zaufania i zgranym zespole. Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że jednym z kluczy do sukcesu jest zadowolona kadra, która do pracy przychodzi z chęcią i wydajnie pracuje. Aby to uzyskać, trzeba zachować w firmie odpowiedni balans, a dodatkowo dbać o pracowników, oferując im dodatkowe benefity i organizując eventy oraz szkolenia.

Najlepszą motywacją do pracy jest tak naprawdę dobra atmosfera. Oczywiście finanse są jednym filarów całego systemu motywacyjnego, jednak w większości przypadków sama atrakcyjna pensja nie jest wystarczającym motywatorem. Z tego względu warto zadbać o to, by współpracownicy nie traktowali się tylko jak rywali, ale również jak dobrych kolegów.

Kwalifikacje pracowników są bardzo ważnym ogniwem w prowadzeniu biznesu, ponieważ doświadczona kadra dysponująca dużą branżową wiedzą będzie wykonywać swoje obowiązki w sposób lepszy, niż pierwsza lepsza osoba, która „coś tam o tym wie”. Tak jak wyżej wspomniane, warto by doświadczenie w pracy było podparte zgraniem z współpracownikami i ogólnym zadowoleniem z wykonywanych obowiązków.
Dobrym rozwiązaniem jest organizacja integracyjnych wyjść co jakiś czas. Możliwości na spędzenie takiego czasu jest całe mnóstwo. Coraz bardziej popularne są wspólne wyjścia na takie atrakcje jak biegi z przeszkodami, survivale, zespołowe gry dla trenerów i szkoleniowe. Dalej popularne są też klasyczne „wyjścia na piwo”.

Dobrym motywatorem dla pracowników są różnego rodzaju pakiety benefitowe. W ich skład wchodzą takie rzeczy jak karnety na siłownię, bilety do kina, sprecyzowane premie pieniężne, a nawet dodatkowe dni urlopowe.  Można także połączyć przyjemne z pożytecznym i zagwarantować kadrze darmowe kursy podnoszące ich kwalifikacje. Z uwagi na szybki rozwój firm na rynki międzynarodowe, pracodawcy coraz częściej decydują się na zagwarantowanie swoim pracownikom kursów językowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *