Zgodnie ze statystykami, w Polsce pracuje już ponad 2 miliony Ukraińców, a kolejni sąsiedzi zza wschodniej granicy przybywają do nas w celu poprawy jakości swojego życia. Oczywiście, w naszym kraju nie pracują jedynie obywatele Ukrainy, jeśli pod uwagę weźmiemy wszystkich obcokrajowców zatrudnionych w polskich firmach. Ci jednak stanowią najbardziej liczną grupę. Dlatego też przedsiębiorcy coraz częściej zastanawiają się nad pozyskaniem kolejnych zagranicznych pracowników.

Odpowiadając na pytanie, czy warto zatrudnić Ukraińców, podpowiadamy, że z całą pewnością tak. Już dawno zatrudnienie obcokrajowca pozwala „łatać” dziurę jaka powstała po wyjeździe naszych rodaków na Zachód. Teraz wreszcie polskie firmy mogą przeżywać prężny rozwój, bo mają szansę na budowanie zespołu z niezbędną liczbą pracowników. Najczęściej Ukraińcy nie muszą nawet posiadać określonych kwalifikacji, bowiem wystarczy krótkie szkolenie, by mogli wykonywać powierzone im obowiązki zawodowe w sposób odpowiedni. Do tego, Ukraińców docenia się jako pracowników za rzetelność, uczciwość, pracowitość i brak roszczeń. Większość właścicieli polskich firm deklaruje, że będzie zatrudniać obywateli Ukrainy, nawet wtedy, gdy wzrośnie ich wynagrodzenie.

To dobra informacja nie tylko dla obywateli Ukrainy, którzy dopiero teraz zdecydowali się na przyjazd do Polski w celach zarobkowych, ale również krajowej gospodarki. Nie ma wątpliwości, że zatrudnienie dodatkowego personelu wpływa na rozwój przedsiębiorstw i zwiększenie osiąganych przez nie zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *